Pozytywne Żłobki i Przedszkola w Małopolskim

Wysłouchów – Żłobek

Pozytywny Żłobek nr 3 to kolejne, wyjątkowe miejsce, które stworzyliśmy z myślą o bezpieczeństwie i szczęściu naszych najmłodszych. Żłobek mieści się w centrum osiedla Kurdwanów, przy ul. Wysłouchów 22a. Mamy do dyspozycji nowo – wyremontowany i odpowiednio dostosowany parterowy budynek z parkingiem. Wiosną, razem z naszymi podopiecznymi będziemy urządzać własny ogródek. Pozytywny Żłobek nr 3 to 6 dużych, słonecznych sal, w których dzieci mogą się bawić, uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Najmłodszym milusińskim zapewniamy dodatkowy komfort leżakowania w postaci oddzielnych pomieszczeń sypialnianych.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo oraz harmonijny rozwój dzieci. Tworzymy dzieciom miejsce ciepłe, przewidywalne, wychodzące naprzeciw ich potrzebom, jednocześnie pełne ciekawych zabaw i wyzwań wspierających ich rozwój. Przestronne, dobrze wyposażone wnętrze ułatwia nam zadanie. Oprócz troskliwej opieki zapewniamy opiekę psychologa i logopedy, a także szereg zabaw wspierających rozwój motoryczny, manualny, poznawczy, społeczno- emocjonalny. Oferowana przez nas opieka psychologiczna obejmuje również konsultacje z rodzicami na temat wszelkich trudności związanych z wychowaniem ich dzieci. Śpiewamy, tańczymy, gimnastykujemy się, malujemy, lepimy, czytamy i rozmawiamy z dziećmi. Kiedy tylko pogoda i stan powietrza na to pozwalają spędzamy jak najwięcej czasu na spacerach. Dbamy o wpieranie samodzielności i poczucia własnej wartości u dzieci. Uczymy ich komunikować swoje potrzeby.  Wspieramy ich aktywność własną i kreatywność. Budujemy pierwsze zręby współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych. Ogromną uwagę przywiązujemy do posiłków, które dostarcza nam zewnętrzna firma cateringowa, a menu jest przygotowywane przez wykwalifikowanego dietetyka. Nasz jadłospis przewiduje również wyżywienie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, dietami pokarmowymi. W prowadzeniu naszych małopolskich żłobków korzystamy z wieloletnich doświadczeń naszej organizacji – Fundacji Pozytywne Inicjatywy, która do tej pory otworzyła w Polsce kilkadziesiąt żłobków i jest największą organizacją pozarządową zajmującą się opieką nad dziećmi do lat trzech.

Facebook

Dokumenty

Więcej zdjęć na naszym Facebooku: Pozytywny Żłobek nr 3 w Krakowie

Kadra

W naszym żłobku pracują osoby, dla których praca, to pasja. Każda z opiekunek, nazywanych „ciociami” posiada odpowiednie kwalifikacje, m.in. ukończony kurs na opiekunki w żłobku. Wykształcenie jest ważne, ale ważniejsze jest to, że ciocie po prostu kochają dzieci, a praca z nimi sprawia im przyjemność.

Barbara Leśniak

Dyrektor żłobka

Joanna Szarawarska – Ciocia Joasia

Opiekunka

W dzieciństwie chciała być nauczycielką lub sprzedawczynią. Wie, że zabawy w sklep świetnie uczą maluchy matematyki i zasad życia społecznego. Sympatyczna i ciepła, odpowiedzialna i troskliwa. Dobro dziecka jest dla niej najważniejsze. Lubi śpiewać, tańczyć i spacerować. Chce nauczyć dzieci samodzielności, współpracy z innymi, oraz umiejętności potrzebnych w późniejszej edukacji. Aktywnie wspiera ich rozwój manualny, wymyślając ciekawe zabawy i zadania. Prywatnie mama czwórki dzieci. Lubi podróżować, świetnie gotuje.

Beata Polanowska

Opiekunka

Z wykształcenia jestem pielęgniarką i dietetyczką. Praca z dziećmi, wprowadzanie ich w otaczający świat, odkrywanie tego co dla nich nowe i nieznane sprawia mi wiele radości. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje przez udział w kursach i szkoleniach wykorzystując ciekawe pomysły na zabawy, tworzenie przyjaznej, domowej atmosfery i harmonijny rozwój dzieci. Prywatnie jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i podróżowania, kocham góry szczególnie polskie Tatry.

Monika Basista

Opiekunka

Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam 3 lata temu. Ukończyłam kurs opiekuna dzieci w wieku od 0 – 3 lat. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Praca z maluchami nauczyła mnie patrzenia na świat ich oczami. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i każde inne, dlatego towarzysząc im w odkrywaniu świata staram się dać 100% siebie, by każde z nich czuło się w grupie dobrze. Nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość podopiecznych, dlatego moim podstawowym celem w pracy z maluszkami jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa.

Iwona Kron

Opiekunka

Od zawsze bardzo lubiłam przebywać w otoczeniu dzieci, opiekować się nimi. Sprawia mi to wiele radości. Mam trójkę wspaniałych już dorosłych dzieci. Jestem osobą ciepłą, wrażliwą i troskliwą. Doskonale rozumiem troski i obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich dzieci. Pracując z dziećmi staram się dostrzegać ich potrzeby, dawać im poczucie bezpieczeństwa, jestem dla nich „ciocią”, która zawsze pomoże, wysłucha i przytuli. Staram się aby każdy dzień spędzony przez nich w żłobku był wyjątkowy i pełen radości. Ich uśmiech jest dla mnie motywacją i inspiracją do dalszej pracy.

Monika Surówka

Opiekunka

Dotychczasowe moje doświadczenie pracy jako opiekun obejmuje czas od momentu założenia własnego klubu malucha poprzez pracę w żłobku oraz prywatną opiekę nad dziećmi do lat trzech. Doświadczenie moje opiera się nie tylko na umiejętnościach organizacyjnych ale również na osobistej pracy z dziećmi. W moje życie wniosło to, dotarcie do stałego punktu stabilizacji oraz zdobycie życiowej przystani. Praca którą wykonuję jest dla mnie „pracą marzeń”. Staram się by moja praca dostarczała dzieciom wszechstronnego rozwoju w atmosferze otwartości i tolerancji oraz wzajemnego szacunku opartego na wartościach. Staram się kierować rozwojem dzieci tak by pobudzić w nich kreatywność i umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce z zachowaniem bezpieczeństwa oraz opiekuńczości

Galeria