Pozytywne Żłobki i Przedszkola w Małopolskim

Uwaga! Na początku 2023 roku otwieramy w naszym żłobku trzecią grupę!

Pozytywny Żłobek Nr 3 to placówka, która funkcjonuje od 2018 roku. Znajdujemy się przy ul. Wysłouchów 22a w Krakowie (lokal nad Biedronką), który został zaadaptowany i przystosowany do spełniania wszystkich wymaganych przepisami prawa norm. Nasz żłobek to cztery duże, słoneczne sale, w których funkcjonują dwie dwudziestoosobowe grupy, a od stycznia/lutego 2023 planujemy utworzyć trzecią grupę. Posiadamy również oddzielną, przestronną i słoneczną salę zabaw, w której odbywają się zajęcia ruchowe oraz w której dzieci spędzają aktywnie czas podczas pogody uniemożliwiającej wyjście na zewnątrz.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo oraz harmonijny rozwój dzieci. Tworzymy dzieciom miejsce ciepłe, przewidywalne, wychodzące naprzeciw ich potrzebom, jednocześnie pełne ciekawych zabaw i wyzwań wspierających ich rozwój. Przestronne, dobrze wyposażone wnętrze ułatwia nam zadanie. Oprócz troskliwej opieki zapewniamy opiekę psychologa i logopedy, a także szereg zabaw wspierających rozwój motoryczny, manualny, poznawczy, społeczno- emocjonalny. Oferowana przez nas opieka psychologiczna obejmuje również konsultacje z rodzicami na temat wszelkich trudności związanych z wychowaniem ich dzieci. Śpiewamy, tańczymy, gimnastykujemy się, malujemy, lepimy, czytamy i rozmawiamy z dziećmi. Kiedy tylko pogoda i stan powietrza na to pozwalają spędzamy jak najwięcej czasu na spacerach. Dbamy o wpieranie samodzielności i poczucia własnej wartości u dzieci. Uczymy ich komunikować swoje potrzeby.  Wspieramy ich aktywność własną i kreatywność. Budujemy pierwsze zręby współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych. Ogromną uwagę przywiązujemy do posiłków, które dostarcza nam zewnętrzna firma cateringowa, a menu jest przygotowywane przez wykwalifikowanego dietetyka. Nasz jadłospis przewiduje również wyżywienie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, dietami pokarmowymi. W prowadzeniu naszych małopolskich żłobków korzystamy z wieloletnich doświadczeń naszej organizacji – Fundacji Pozytywne Inicjatywy, która do tej pory otworzyła w Polsce kilkadziesiąt żłobków i jest największą organizacją pozarządową zajmującą się opieką nad dziećmi do lat trzech.

W naszym żłobku funkcjonują dwie grupy:

  1. Grupa „Misie” (dzieci młodsze)
  2. Grupa „Biedronki” (dzieci starsze)

Osoby zainteresowane przyjęciem dziecka do żłobka prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 883 844 633  lub za pomocą adresu email a.kwasny@pozytywneinicjatywy.pl

Dokumenty

Kadra

W naszym żłobku pracują osoby, dla których praca, to pasja. Każda z opiekunek, nazywanych „ciociami” posiada odpowiednie kwalifikacje.

mgr Alicja Kwaśny

Dyrektor żłobka

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe (również na U.P.) z organizacji i zarządzania oświatą. Animator zabaw dziecięcych, terapeuta ręki oraz wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego.

mgr Katarzyna Hajto

Opiekunka

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku: ochrona środowiska oraz kurs pedagogiczny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła również kurs na opiekuna w żłobku oraz kurs: „Podstawy integracji sensorycznej”.

mgr Beata Polanowska

Opiekunka

Ukończyła Akademię Medyczną im. M. Kopernika w Krakowie na wydziale pielęgniarskim. Ukończyła także kurs: „Dziecko w złości” oraz kurs „Rozwój sensoryczno-motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym”.

Monika Basista

Opiekunka

Ukończyła kurs: „Opiekun w żłobku i klubie dziecięcym”.

Iwona Kron

Opiekunka

Ukończyła kurs: „Opiekun w żłobku i klubie dziecięcym”.

Monika Surówka

Opiekunka

Ukończyła kurs: „Opiekun w żłobku i klubie dziecięcym”.