Pozytywne Żłobki i Przedszkola w Małopolskim

Publiczne Pozytywne Przedszkole Nr 1 ”Departament Uśmiechu” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2020 roku, aby stworzyć przyjazne środowisko rozwoju dla dzieci. Znajdujemy się przy ul. Wysłouchów 22a w Krakowie (lokal nad Biedronką).

W naszym przedszkolu szanujemy podmiotowość i prawa dziecka, bardzo dobrze przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz sprzyjamy potrzebom rozwojowym. Rozwijamy w dzieciach wrażliwość emocjonalną, estetyczną i moralną. Realizujemy podstawę wychowania przedszkolnego zgodnie z prawem oświatowym oraz zatrudniamy nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym. Wprowadzamy do naszej oferty edukacyjnej dodatkowe zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów oraz gwarantujemy każdemu dziecku indywidualny rozwój przy wykorzystaniu jego możliwości psychofizycznych. Rekrutacja do naszego przedszkola trwa cały rok.

W ramach podstawy programowej realizujemy zajęcia:

 • dydaktyczne,
 • ogólnorozwojowe,
 • doskonalące rozwój mowy i myślenia,
 • wspomagające i korygujące rozwój dziecka,
 • matematyczne,
 • umuzykalniające,
 • gimnastyczne,
 • plastyczne,
 • logopedyczne,
 • zajęcia z psychologiem,
 • taniec z elementami zumby
 • język angielski.

Ponadto:

 • „Kodowanie na dywanie z elementami robotyki” z wykorzystaniem robota Photon,
 • Dogoterapia

Dodatkowo dzieci biorą udział w zajęciach ruchowych z Panem Kangurem – licencjonowanym instruktorem wychowania fizycznego. Współpracujemy z firmą przedszkoliada.pl.

Stworzyliśmy atrakcyjne, dobrze wyposażone przedszkole z przestronnymi, dobrze oświetlonymi salami

oraz własnym i dostosowanym do możliwości fizycznych dzieci placem zabaw.

W naszym przedszkolu funkcjonują grupy:

 1. Grupa ,,Pszczółki” (5-6 latki)
 2. Grupa „Zajączki” (4 latki)
 3. „Żabki” – (3 latki)

Osoby zainteresowane rekrutacją do przedszkola prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem : 538 237 213  lub za pomocą adresu e-mail a.kwasny@pozytywneinicjatywy.pl

Dokumenty

Niezbędnik Przedszkolaka 🙂

Kadra

mgr Natalia Pazdan – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Energiczna, zmotywowana entuzjastyczna nauczycielka wychowania przedszkolnego, certyfikowany instruktor tańca, licencjonowany instruktor zumby. Swoją taneczną pasję z powodzeniem wykorzystuje w pracy zawodowej poprzez prowadzenie zajęć tanecznych. Organizator projektów tanecznych, koordynator projektów promujących zdrowie i aktywność ruchową. Pomysłodawca i organizator Przeglądu Artystycznego Przedszkoli „Roztańczony Przedszkolak na scenie u Natalii” – najbardziej rozpoznawalnego konkursu tanecznego na terenie południowych dzielnic Krakowa. Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim na kierunku: język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie na kierunku: organizacja i zarządzanie oświatą.

mgr Jolanta Szymanek-Czyż – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Pełna energii, pozytywnie nastawiona do pracy z dziećmi, empatyczna i wrażliwa nauczycielka wychowania przedszkolnego, pasjonatka pracy z dziećmi, ciągle doszkalająca się i dokształcająca. Ukończyła Krakowską Akademię im. A. Frycza-Modrzewskiego na kierunku: Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem plastycznym – specjalność nauczycielska oraz na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyła także kursy, m.in: „MRR Weroniki Sherborne w nauczaniu, wychowaniu i terapii, „Nauczanie polisensoryczne”, „elementy muzykoterapii z dzieckiem”, „Zastosowanie metody aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss”, „Usprawnianie motoryki małej – terapia ręki”, „Bajkoterapia z elementami wizualizacji”oraz Kurs propedeutyczny pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego.

Angelika Makowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. W swojej pracy skupia się gównie na budowaniu bezpiecznej relacji z maluchami. Jej celem jest takie towarzyszenie dzieciom w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności, które opiera się na poczuciu bezpieczeństwa oraz uważności na ich potrzeby i emocje. Utożsamia się z założeniami Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy. Ukończyła Akademię Ignatianum w Krakowie na kierunku: pedagogika, wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Monika Brzezicka – pomoc nauczyciela

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach.

Ewelina Mazanek – pomoc nauczyciela Ukończyła Małopolską Wyższą Szkołę im. Józefa Dietla w Krakowie na kierunku pedagogika – resocjalizacja i profilaktyka społeczna.

mgr Anna Kusier – język angielski

Jest metodykiem dla placówek Leader School, prowadzi szkolenia metodyczne, nadzór pedagogiczny oraz szkleni nauczycieli dla centrali szkoły. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Języków Obcych na kierunku: filologia angielska, Krakowską Akademię im. A. Frycza-Modrzewskiego na kierunku: filologia angielska z politologią, oraz kursy: West Hill High School Stamford w Connecticut, Leo English (metodyka i warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym), Kurs Komunikacji BLS i Direct Method for Teens.

Gimnastyka ogólnorozwojowa: mgr Damian Smoter

Jest magistrem wychowania fizycznego, specjalistą z zakresu korekcji wad postawy i odnowy biologicznej, instruktorem pływania, instruktorem piłki nożnej oraz trenerem personalnym.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna:

Psycholog: mgr Katarzyna Jaskólska

Posiada doświadczenie oraz praktyczne umiejętności w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą. W niedalekiej przyszłości zdobyć certyfikat psychoterapeuty. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na kierunku: psychologia stosowana oraz Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny: mgr Agnieszka Wojcieszczak

Posiada doświadczenie w realizacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych oraz pedagogicznych, a także w koordynowaniu pracy zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz przygotowywaniu programów terapii oraz IPETów. Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie na kierunkach: pedagogika społeczno-opiekuńcza, terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna, logopedia oraz Krakowską Akademię im. A. Frycza-Modrzewskiego w Krakowie na kierunku: neurologopedia z elementami tyflologopedii.

https://www.google.com/maps/place/Publiczne+Pozytywne+Przedszkole+nr+1+%22Departament+U%C5%9Bmiechu%22+w+Krakowie/@50.0083537,19.9549801,16.13z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x471643364c623f23:0x4d4474099a3b6f1a!2zTWFyaWkgaSBCb2xlc8WCYXdhIFd5c8WCb3VjaMOzdyAyMmEsIDMwLTYxMSBLcmFrw7N3!3b1!8m2!3d50.0079218!4d19.9588666!3m4!1s0x471643ef7afae181:0x4e4fbdf664ef4ce1!8m2!3d50.0079796!4d19.958873?hl=pl-PL – TU JESTEŚMY 🙂

Znajdź nas na Facebooku 🙂 https://www.facebook.com/profile.php?id=100075447027790