Pozytywne Żłobki i Przedszkola w Małopolskim

Aleja 29 listopada

Pozytywny żłobek nr 2 już funkcjonuje i jest gotowy do przyjęcia nowych podopiecznych.  Nasza druga placówka znajduje się na parterze nowoczesnego budynku. Lokal został specjalnie przygotowany i zaadaptowany dla naszego żłobka tak, aby zachwycał swoją nowoczesnością, a jednocześnie spełniał wszystkie wymagane przepisami normy. Żłobek posiada 5 dużych, pełnych światła sal, w których może przebywać łącznie 45 maluszków, w wieku od 20 tyg. do 3 roku życia. Oddzielne sale do zabaw i leżakowania zapewniają komfort zarówno tym dzieciakom, które śpią, jak i pozostałym, aktywnie uczestniczącym w zabawach.

W ramach zajęć zapewniamy opiekę logopedyczną oraz psychologiczną. Dzięki cotygodniowym ćwiczeniom oddechowym, gimnastyce buzi i języka oraz logorytmice – jesteśmy w stanie wyeliminować ewentualne, przyszłe wady wymowy.

Spotkania z panią psycholog mają na celu głównie wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego. Poprzez zabawę dzieci mogą uczyć się i akceptować zasady życia społecznego, ale też rozpoznawać emocje własne i innych osób oraz uczyć się wyrażać je i radzić sobie z nimi we właściwy, bezpieczny sposób.

Opieka psychologiczna obejmuje również konsultacje z rodzicami na temat wszelkich trudności związanych z wychowaniem ich dzieci. Nasz żłobek prowadzi również zajęcia z rytmiki, organizujemy teatrzyki i wycieczki. Ogromną uwagę przywiązujemy do posiłków, które dostarcza nam zewnętrzna firma cateringowa, a menu jest przygotowywane przez wykwalifikowanego dietetyka. Nasz jadłospis przewiduje również wyżywienie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, dietami pokarmowymi. W prowadzeniu naszych małopolskich żłobków korzystamy z wieloletnich doświadczeń naszej organizacji – Fundacji Pozytywne Inicjatywy, która do tej pory otworzyła w Polsce kilkadziesiąt żłobków i jest największą instytucją zajmującą się opieką nad dziećmi do lat trzech.

Facebook

Dokumenty

Kadra

W naszym żłobku pracują osoby, dla których praca, to pasja. Każda z opiekunek, nazywanych „ciociami” posiada odpowiednie kwalifikacje, ukończony kurs na opiekunki w żłobku.

Wykształcenie jest ważne, ale ważniejsze jest to, że ciocie po prostu kochają dzieci, a praca z nimi sprawia im przyjemność. Są kreatywne, odpowiedzialne, spokojne, chętnie służą dobrą radą. Kiedy trzeba przytulą i pocieszą. Wymyślają różne zabawy, tańczą, śpiewają, w ich towarzystwie nie ma miejsca na nudę. Kadrą „dowodzi” Pani Anna Marczyk-Mocek, która sprawuje funkcję Dyrektora żłobka.

Pani Anna Marczyk-Mocek jest absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na tej samej uczelni. Jej wykształcenie ściśle wiąże się z pracą zawodową i prywatnymi zainteresowaniami. Od kilku lat zdobywa doświadczenie w branży edukacyjnej. Pełniła funkcję kierownika klubu malucha, nauczycielki przedszkolnej oraz, na początku drogi zawodowej, opiekunki dziecięcej. Jako dyrektor Pozytywnego Żłobka wykorzystuje swoje umiejętności i pasje aby zapewnić podopiecznym jak najlepsze warunki do rozwoju. Prywatnie szczęśliwą mamą dwóch córek.

Galeria

Więcej zdjęć na naszym Facebooku: Pozytywny Żłobek nr 1 i 2 w Krakowie Zapraszamy!