Pozytywne Żłobki i Przedszkola w Małopolskim

Wysłouchów – Kadra

W naszym żłobku pracują osoby, dla których praca, to pasja. Każda z opiekunek, nazywanych „ciociami” posiada odpowiednie kwalifikacje, m.in. ukończony kurs na opiekunki w żłobku. Wykształcenie jest ważne, ale ważniejsze jest to, że ciocie po prostu kochają dzieci, a praca z nimi sprawia im przyjemność.

Barbara Leśny

Dyrektor żłobka

Katarzyna Szklarczyk

Psycholog

Jako dyrektor dba o to, aby dzieci miały jak najlepsze, bezpieczne warunki do harmonijnego rozwoju, a ciocie nieustannie się dokształcały i rozwijały. Jako psycholog pracuje zarówno indywidualnie, jak i z grupą dzieci. Obserwuje dzieci w grupie, a jeśli taka jest wola rodziców diagnozuje je Dziecięcą Skalą Rozwojową. Opracowuje indywidualne plany pracy z dziećmi w zależności od ich potrzeb. Towarzyszy dzieciom, opiekunkom i rodzicom podczas adaptacji do żłobka, pomaga rozwiązać pojawiające się na bieżąco problemy (np. z jedzeniem, spaniem, agresją itp.). Uczy dzieci rozpoznawać własne potrzeby i emocje.  Dobrze dogaduje się z rodzicami, dla których zawsze znajdzie czas i chętnie pomoże w wychowawczych dylematach. Prywatnie mama czwórki dzieci, uwielbia muzykować.

Maria Fitas – Ciocia Marysia

Opiekunka

Jako kilkulatka marzyła by zostać księżniczką, więc doskonale rozumie kolorowy, dziecięcy świat marzeń. Zawsze uśmiechnięta, obdarza dzieci spokojem i troską. Daje poczucie stałości i bezpieczeństwa. Lubi spędzać z dziećmi czas na świeżym powietrzu i na placu zabaw. Chce nauczyć dzieci szacunku do siebie samych, współpracy i czerpania radości z bycia razem. Bliskie jest jej wychowanie uwzględniające indywidualne potrzeby dzieci w duchu szacunku i zrozumienia. Prywatnie mama dwójki dzieci. Lubi czytać i słuchać muzyki.

Beata Kumon – Ciocia Beata

Opiekunka

W dzieciństwie chciała zostać „panią doktór od dzieci”. Dziś czule leczy dziecięce smuteczki i łapki pluszowych misiów. Ciepła, wesoła i wszechstronnie uzdolniona. Tryska pomysłami na zabawy. Kocha taniec i śpiew. Z dziećmi chętnie muzykuje, czyta, rysuje, maluje, wycina, gimnastykuje się i chodzi na spacery. Chce nauczyć dzieci samodzielności, odwagi, szacunku, życzliwości do innych. W wychowaniu najważniejsza jest dla niej cierpliwość, zrozumienie, indywidualne podejście do każdego dziecka. Prywatnie mama dużych już dzieci, gotuje najlepszy rosół na świecie!

Joanna Szarawarska – Ciocia Joasia

Opiekunka

W dzieciństwie chciała być nauczycielką lub sprzedawczynią. Wie, że zabawy w sklep świetnie uczą maluchy matematyki i zasad życia społecznego. Sympatyczna i ciepła, odpowiedzialna i troskliwa. Dobro dziecka jest dla niej najważniejsze. Lubi śpiewać, tańczyć i spacerować. Chce nauczyć dzieci samodzielności, współpracy z innymi, oraz umiejętności potrzebnych w późniejszej edukacji. Aktywnie wspiera ich rozwój manualny, wymyślając ciekawe zabawy i zadania. Prywatnie mama czwórki dzieci. Lubi podróżować, świetnie gotuje.

Małgorzata Młynarczuk – Ciocia Gosia

Opiekunka

Od dziecka chciała zostać nauczycielką. Dziś uczy najmłodszych życia. Pełna energii, uśmiechnięta, chętna do zabawy. Dzieci nie mają szans się z nią nudzić. Umie piec świetne ciasta, a w żłobku robi wspaniałą masę solną. Aktywne spędzanie czasu z dziećmi to jej specjalność. Kocha spacery. Chciałaby nauczyć dzieci współpracy z innymi oraz mówienia o własnych potrzebach i uczuciach, wzbudzać w nich ciekawość  świata i odpowiadać na pojawiające się pytania. Wychowanie dla niej to przekazywanie dobrych wzorców.  Więc stara się świecić przykładem. Prywatnie mama dwójki dzieciaków. Lubi podróżować, jeździć na rowerze, kocha zdobywanie górskich szczytów.