Pozytywne Żłobki w Małopolskim

Maciejkowa – Kadra

Ewelina Flasińska

Dyrektor Żłobka

Moje doświadczenie zawodowe oraz ukończona szkoła jest ściśle powiązana z pracą z dziećmi oraz odpowiada moim  zainteresowaniom. Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W tym roku ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i w edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, co podniosło moje umiejętności pedagogiczne, efektywność moich działań edukacyjnych oraz wzbogaciło mój warsztat pracy i wpłynęło na podwyższenie poziomu pracy z dziećmi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w klubie malucha i przedszkolu zarówno prywatnym, jak i samorządowym. Celem wszystkich moich działań w ramach pracy zawodowej był i nadal jest wszechstronny rozwój dzieci, dążenie do ukształtowania potrzeb i nawyków oraz umiejętności i sprawności, stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności i gotowości emocjonalno – społecznej. Zawsze pamiętam, aby zabawy przebiegały w miłej atmosferze, a w pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro dziecka. Jestem osobą cierpliwą, optymistyczną, dynamiczną zawsze zaangażowana w swoją pracę, pełną wyrozumiałości i odpowiedzialności. Aktualnie, wkładam również całe serce w opiekę nad synkiem, ponieważ od 1,5 roku jestem dumną i szczęśliwą mamą.

Anna Świątek

Opiekunka

Jestem kreatywną, zaangażowaną w rozwój dzieci – wykwalifikowaną opiekunką. Ukończyłam szkolenie oraz praktykę, dzięki którym nabyłam uprawnienia do opieki nad dziećmi w żłobku oraz klubie dziecięcym. Dodatkowo, pomyślnie ukończyłam szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Doświadczenie zdobyłam również odbywając półroczny staż jako opiekunka dziecięca w jednym z krakowskich żłobków. Jestem osobą pełną optymizmu i uśmiechu na twarzy a praca z maluszkami sprawia mi największą radość. Dzieci wiedzą, że „ciocia” zawsze, kiedy trzeba przytuli i zarazi uśmiechem. Jestem wielką zwolenniczką czytania książek dlatego swoich podopiecznych uwielbiam wprowadzać w świat baśni i bajek. Propaguję także zabawy mające na celu stymulowanie rozwoju manualnego i ruchowego dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa. Nie wyobrażam sobie innej pracy, kocham to co robię, a dzieci to moja ogromna pasja. Czas wolny spędzam nad dobrą książką lub na świeżym powietrzu- jeżdżąc na rowerze czy przemierzając górskie szlaki.

Magdalena Trębacz

Opiekunka

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalnością nauczycielską. Od bardzo dawna mam kontakt z dziećmi i młodzieżą – przez kilka lat byłam liderem w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, gdzie kontakt z młodym człowiekiem nauczył więcej niż przypuszczałam. W 2012 roku zaczęła się moja przygoda z małymi dziećmi zawodowo. Rozpoczęłam pracę w bibliotece i zaczęłam prowadzić zajęcia z bajko- i biblioterapii w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Wtedy narodził się pomysł pracy z dziećmi. Ukończyłam kurs dla opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych i rozpoczęłam pracę w żłobku samorządowym. Od 13 miesięcy sama realizuję się jako mama małej Anieli, a w wolnych chwilach, spełniam się kulinarnie, czytam książki i śpiewam w chórze Laetus Cantus.